Відмінності між розетками із заземленням та без: який вибрати?

0 Comments

Розетки є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя, ми використовуємо їх для підключення електричних приладів у будинку, офісі або на вулиці. Але мало хто замислюється над тим, яка саме різниця між розетками із заземленням і без.

Розетки без заземлення були широко використані у минулому, коли попередні електропроводки не передбачали потреби заземлення. Вони мають два отвори, які дозволяють підключити фазову та нейтральну проводку. Це означає, що прилади, підключені до такої розетки, не мають прямого контакту із землею і можуть нести деякі небезпеки.

З іншого боку, розетки із заземленням – це більш сучасне та безпечне рішення, яке надає додатковий захист від електричних ударів. Такі розетки мають додатковий третій отвір, призначений для контакту, що заземлює. Заземлення дозволяє перенаправити потенційну електричну енергію в землю, що запобігає можливим пошкодженням приладів та пристроїв, а також захищає людей від потенційно небезпечних ситуацій.

У чому різниця між розетками із заземленням та без
Розетка із заземленнямРозетка без заземлення
  • Має третій контакт для заземлення
  • Використовується в приміщеннях, де потрібна стійка електрична система.
  • Забезпечує безпеку від витоку струму та замикання
  • Для її встановлення необхідно проводити заземлення
  • Немає третього контакту для заземлення
  • Використовується в приміщеннях, де потрібне просте підключення електричних приладів
  • Недостатньо безпечна від витоку струму та замикання
  • Для її встановлення не потрібно проводити заземлення

На розетці із заземленням мають бути заземлюючі контакти, які через вилку при включенні-заземлюють електроприлад. Розетки без заземлення не мають заземлюючих контактів. Наявність в розетці контактів, що заземлюють, не гарантує наявність заземлення.

Які краще брати розетки із заземленням чи без?

Без заземлювального дроту електрика, що надходить, може бути відведена на тканини або інші матеріали поряд з розеткою. Найбільш очевидним поясненням різниці є безпека. Розетки із заземленням безпечніші, ніж незаземлені.

Що буде, якщо поставити розетку без заземлення?

Розетки без заземлення Виробляються без заземлювального контакту, тому при замиканні проводів на корпус або пробоє кабелю, ураження струмом гарантовано. Крім цього, розетка без заземлення не має захисту від блискавки. У разі удару в стовп ЛЕП вся підключена техніка може згоріти.

Чи потрібно купувати розетки із заземленням?

З метою підвищення електробезпеки в будинках із сучасною електропроводкою необхідно встановлювати електричні розетки із заземленням. Для підвищення безпеки групи розеток у квартирному електрощиті повинні бути захищені якісним пристроєм захисного відключення (ПЗВ).

Related Posts